Wycieczka do Warowni Pszczyńskich Rycerzy

Czy Wy wiecie, co to jest średniowiecze?
My już wiemy!  12 maja odwiedziliśmy wspaniały średniowieczny zamek w Pszczynie.
Powitani przez „mieszkańców” zamku przenieśliśmy się w czasy średniowiecza. Bawiliśmy się doskonale. Z uwagą wysłuchaliśmy bajki o „Pięknej i Bestii”. Udało nam się zatańczyć parę średniowiecznych tańców i przejść przez gardło smoka. Każdy mógł poczuć się jak średniowieczny rycerz i założyć hełm rycerski, rękawice i potrzymać prawdziwy miecz. Księżna zamku pasowała śmiałków na rycerza. Dziewczynki mogły zostać, chociaż przez chwilę, prawdziwą księżniczką. To nie był koniec atrakcji. Prawdziwym rarytasem była złocista kiełbaska kuchmistrza Bartłomieja z przepysznym chlebkiem upieczonym w prawdziwym piecu chlebowym. Wielką atrakcją był Średniowieczny Plac Zabaw wyposażony m. in. w: konika bujanego, piaskownicę z basztami, smoczą huśtawkę, wieżę gajowego, labirynt chatek z mostkami. Ogromnym powodzeniem cieszyła się machina oblężnicza, z której można było zjechać zjazdem linowym. Niektórzy z nas „przeszli samych siebie” pokonując strach przed nieznanymi nam do tej pory zabawami. Byli i tacy uczniowie, którzy dobrowolnie dali się zakuć w dyby. Warownia to naprawdę wymarzone miejsce dla dzieci. Chcemy wrócić tam znowu!