Wycieczka do Ustronia

8 maja uczniowie wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu.
Podczas spaceru po tym niezwykłym ogrodzie mogliśmy podziwiać wspaniałe gatunki zwierząt leśnych, tj. sarny, jelenie szlachetne, żubry,  jenoty, a nawet dziki. Niezwykłą atrakcją tego miejsca była możliwość obcowania z dziką zwierzyną w warunkach zbliżonych do naturalnych. Uczniowie bardzo chętnie karmili daniele i muflony, które jadły im z rąk. Odwiedziliśmy Muzeum Myślistwa i Łowiectwa, w którym oglądaliśmy ekspozycje zwierząt z Europy, Ameryki Północnej i Afryki. Po części edukacyjno - przyrodniczej nadszedł czas na szaleństwa na pełnym różnych atrakcji placu zabaw.
Dla każdego człowieka kontakt ze zwierzętami jest bardzo ważny. Zwierzęta są istotami żywymi, które można dotykać, głaskać, przytulać, brać na ręce, na kolana. W zooterapi bardzo ważne znaczenie odgrywa dotyk. Zwierzęta są bardzo dobrymi terapeutami, często są powodem śmiechu, zadowolenia
i radości.