Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce

Niezwykła kopalnia, niezapomniane wrażenia, niepowtarzalne chwile.
Dnia 2 grudnia 2015 r. udaliśmy się autokarem do Kopalni Soli w Wieliczce. Swoją przygodę zaczęliśmy od szybu Daniłowicza, gdzie poznaliśmy naszych przewodników, którzy podczas całej wędrówki opowiadali nam o historii i tajemnicach kopalni.
Na początek musieliśmy pokonać aż 380 schodów w dól, co było dla nas nie lada wyzwaniem. Zwiedziliśmy prawie 20 komór, z czego najpiękniejsza była kaplica św. Kingi, gdzie zrobiono nam pamiątkowe zdjęcie. W sumie dzielnie pokonaliśmy prawie 3 km trasy i prawie 800 schodów. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć symulację wybuchu metanu, posłuchać kompozycji Fryderyka Chopina nad jeziorem solankowym, a także zobaczyć niezwykłą prezentację multimedialną, w której pokazano nam pracę górników. Widzieliśmy także dawne maszyny potrzebne do wydobywania soli. Na koniec podziękowaliśmy naszym przewodnikom i wsiedliśmy do wind, które zabrały nas z powrotem na powierzchnię. Mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze tam kiedyś wrócić.

Klasy: 2SPb, 5SPc, 5SPd, 5SPe, 6Spa, 6SPb, 6SPc, 3Gc oraz wychowawczynie.