Szkoła Podstawowa

SOSW Oświęcim
A A A

Wizyta w schronisku dla zwierząt

Wizyta w schronisku dla zwierząt
Od kilku lat  uczniowie naszej szkoły  regularnie współpracują ze schroniskiem dla zwierząt OTOZ Animals w Oświęcimiu...
Dwukrotnie w ciągu każdego roku  szkolnego organizujemy zbiórki na rzecz zwierząt. Jesienią są to zbiórki zbędnych w domu starych koców, ręczników, pościeli, które będą służyły do ocieplenia kojców i boksów przebywających tam zwierząt, a także środki potrzebne do codziennego funkcjonowania schroniska –środki czystości, worki na śmieci, rękawiczki jednorazowe.
Każde wyjście to okazja do spotkania z przebywającymi tam zwierzętami, a także możliwość poznania ich historii, nie zawsze przyjaznego kontaktu z człowiekiem.
Podczas naszej ostatniej wizyty mogliśmy także wspomóc pracowników schroniska w ich pracy poprzez wyprowadzenie na spacer psów, co uczyniliśmy z  wielką przyjemnością. Każdy z nas miał możliwość choć przez parę minut pospacerować w towarzystwie czworonożnego pupila.
Wizyty w schronisku służą nie tylko mieszkańcom schroniska, nas uczą szacunku do zwierząt oraz wdrażają do odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami.

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat