Szkoła Podstawowa

SOSW Oświęcim
A A A

Wizyta w Molln

Wizyta w Molln
W ramach kontynuacji Projektu, polegającego na współpracy pomiędzy naszą Placówką a Ośrodkiem Specjalnym w Mölln w Niemczech, grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej wyjechała na początku września do Niemiec.

W tym roku nasz Projekt realizowany był pod hasłem: „Naturalnie - Mölln”. Podczas siedmiodniowego pobytu nasi gospodarze chcieli nam przybliżyć uroki swojego nadmorskiego regionu.
Zaplanowali dla nas wiele atrakcji: oglądanie fauny i flory morskiej w Nadbałtyckim Oceanarium, spacer nad morzem, zwiedzanie żaglowca-muzeum „Passat” w Travemünde. Podczas wycieczki do Hamburga zwiedzaliśmy niesamowite Muzeum Miniatur i pływaliśmy statkiem po kanale portowym. Wtorek i czwartek były przeznaczone na wspólne zajęcia integracyjne. Każdy miał możliwość ich wyboru w zależności od swoich zainteresowań. Pracowaliśmy i bawiliśmy się razem na zajęciach plastycznych, muzycznych, technicznych i sportowych.
Najważniejszym,  a zarazem podsumowującym nasze działania, dniem był piątek. W tym dniu odbył się Festyn Integracyjny – wielkie, otwarte Święto Lata w szkole. Na imprezę zostały zaproszone rodziny oraz przyjaciele  wychowanków Ośrodka, mieszkańcy miasta, sponsorzy i najwyższe lokalne władze miejskie i oświatowe.
Ten wyjazd był niesamowitym, niezapomnianym przeżyciem! Długo go będziemy pamiętać. A jak się wspólnie bawiliśmy - możecie zobaczyć w galerii zdjęć!

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat