Szkoła Podstawowa

SOSW Oświęcim
A A A

W świecie mórz i oceanów- Szkolny Dzień Dziecka 2016

W świecie mórz i oceanów- Szkolny Dzień Dziecka 2016
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” J. Korczak

Dzień Dziecka to dzień, na który czeka każdy, bez względu na wiek. Naszym zdaniem najlepszym sposobem na jego spędzenie jest wspólna zabawa. Tak było i tym razem…
30 czerwca 2016 r. wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły mieli możliwość przenieść się w tajemniczy świat mórz i oceanów. Było to możliwe dzięki historii marynarza, który niczym Odyseusz, podczas swojej żeglugi stoczył wiele walk i przeżył przygody z piratami, syrenami, bogami oraz żywiołami. W przedstawieniu wzięli udział najstarsi oraz najmłodsi uczniowie szkoły. Muzyka filmowa wykorzystana do występu podkreślała charakter poszczególnych scen. Całości dopełniła morska scenografia przygotowana przez nauczycieli.
Następnym etapem zabawy, były tematycznie przygotowane zabawy na świeżym powietrzu. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich sił w następujących konkurencjach: przenoszenie wody na chuście animacyjnej, poszukiwanie skarbów, malowanie morską pianą, skoki w syrenich ogonach, wodne pistolety, morskie ozdoby, slalom płetwonurków, rzuty do paszczy rekina, przeciąganie morskich potworów, łowienie ryb. Dodatkowo każdy uczestnik zabawy mógł poskakać na trampolinie, skosztować zdrowej ryby oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle morskiej scenografii. Ostatnią atrakcją była wspólna dyskoteka. Dzień ten obfitował w wiele wrażeń, które wywoływały salwy radości i wiele uśmiechów u naszych podopiecznych.

Pragniemy jeszcze raz wszystkim DZIECIOM  małym i dużym życzyć samych radosnych chwil, uśmiechów na twarzy, łez tylko z radości, szczęścia z każdego dnia oraz spełnienia najskrytszych marzeń! Organizatorzy.

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat