Szkoła Podstawowa

SOSW Oświęcim
A A A

VIII Zimowy Zlot Drużyn Harcerskich

VIII Zimowy Zlot Drużyn Harcerskich
W dniach od 15 -17 lutego uczniowie klas 4 i 5a wzięli udział w VIII Zimowym Zlocie Drużyn Harcerskich „Nieprzetartego Szlaku” w Stoku Lackim.
Po długiej podroży (pokonaliśmy 420 km) dotarliśmy na miejsce …… niesamowite, ponieważ Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Stoku Lackim mieści się w przepięknym, zabytkowym pałacu.

Zlot zorganizowany został pod hasłem „Zapusty czyli śladami polskich tradycji”. Wszystkie zadania dla uczestników  nawiązywały do tego właśnie okresu w kalendarzu. Drugi dzień był dla nas pełen wrażeń i ciekawych ćwiczeń do wykonania; pokój zagadek, w którym musieliśmy odnaleźć ukryte i zaszyfrowane zagadki, wykonać słomianą kukłę zapustowego Grajka. Piekliśmy również chrust, sami przygotowywaliśmy sobie ozdoby na bal karnawałowy. Po zmaganiach z zadaniami, była krótka  chwila przerwy na posiłek, piekliśmy kiełbaski na ognisku. To nie był koniec wrażeń, czekał nas jeszcze trening taneczny, oczywiście tańców karnawałowych! A jak karnawał, to ten najbardziej znany i kolorowy z Rio de Janeiro czyli samba! Po treningu była tylko chwilka wytchnienia przed kolacją, a po niej,  już przygotowania do balu, który poprzedziły "Dziady Zapustowe" czyli korowód przebierańców. Zaopatrzeni w mapę z podanym adresem oraz pochodnię, która oświecała nam drogę, musieliśmy odnaleźć przypisany nam dom, po drodze nauczyć się zapustowej rymowanki, którą witaliśmy gospodarzy, częstując własnoręcznie zrobionym chrustem. Po wykonaniu tego zadania udaliśmy się na bal karnawałowy.
To był zlot pełen niezapomnianych wrażeń, nie było czasu na nudę ……ani na dłuższy odpoczynek!

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat