VII Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

10 czerwca 2014 r. w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży odbył się wernisaż i uroczyste podsumowanie VII edycji Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Z przyrodą za pan brat” organizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Oświęcimu.

W tym roku tematem prac były „niezwykłe przygody pana Kleksa”. W konkursie wzięli udział uczniowie w wieku od 7 do 25 lat ze Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych w Chrzanowie, Oświęcimiu
i Wadowicach, Zespołu Szkół Specjalnych im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Bielsku – Białej oraz ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 17 w Bielsku – Białej.
Łącznie nadesłano 131 prac. Ich oceny dokonała komisja konkursowa, biorąc pod uwagę wartość artystyczną, inwencję twórczą, wrażliwość, wiek autora i stopień niepełnosprawności. Przyznano uczniom:
  • 22 nagrody: Beata Godyń, Daniel Gut, Radosław Kłeczek, Sylwia Kuwik, Adrian Pasowiec, Anna Skwarczyńska, Kacper Latocha, Ewelina Leśniewska, Marta Mąsior, Martyna Baranek, Krystian Siwak, Sabina Kuwik, Martyna Majkowska, Tomasz Zgudziak, Jakub Bryś, Kamil Szczepański, Damian Garbarczyk, Wojciech Syc, Michał Daniszewski, Jacek Kloc, Ewa Gil;
  • 11 wyróżnień: Emilia Ławczys, Szymon Kozieł, Jan Szczurek, Sławomir Kała, Adrian Szafraniec, Sylwia Urbańczyk, Dariusz Seruga, Agata Brania, Szymon Wnętrzak, Łukasz Jagieła, Jolanta Korepta;
  • 16 kwalifikacji do wystawy: Karol Duława, Ewelina Krupa, Sławomir Zaborowski, Michał Hybel, Maria Katana, Katarzyna Bogacka, Justyna Hasiuk, Andżelika Jakubik, Piotr Grzesiak, Cyprian Pokrzyk, Kinga Zdrowak, Przemysław Mytnik, Krystian Jurka, Kamil Ziółkowski, Krzysztof Zmilczak, Agnieszka Gosztyła.
Nagrody wręczyli: Starosta Oświęcimski Józef Krawczyk, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Monika Stalica, Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Oświęcimiu Zofia Jarosz, Wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego ds. Szkoły Podstawowej Mirosława Jakimko, Zastępca Dyrektora Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży Albert Szałas, Wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego ds. Gimnazjum Aleksandra Tworzydło.
Wernisaż uświetniła grupa teatralna uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Oświęcimiu przedstawieniem pt. „W świecie pana Kleksa”.