„Uczymy się czytAAC ze Słodziakami”- spotkanie2

…zajęcia czytelnicze z wykorzystaniem metod komunikacji wspomagającej i alternatywnej
13 listopada 2020r. odbyło się, kolejne w tym roku szkolnym, czytelnicze spotkanie ze Słodziakami. W oparciu o książkę Renaty Piątkowskiej pt. „Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany” przypomnieliśmy sobie zasady dobrego zachowania i bycia kulturalnym.
Panie Asia i Aga przygotowały prezentację multimedialną, która pomogła nam utrwalić znajomość kilku ważnych „magicznych słów” wyrażonych poprzez gest i symbol. Poprzez odgrywanie scenek mogliśmy poznać różne sytuacje, w których „magiczne słowa” nabierają mocy, a także praktycznie poćwiczyć używanie gestów i symboli. Nie zabrakło też czasu na piosenkę i wesołą zabawę „Król magicznych słów”.
Z radością czekamy na następne spotkanie z książką i nowymi słowami, bo bardzo lubimy rozmawiAAC ;-)