Święto Rodziny

Dnia 6 VI 2013 roku w naszej szkole odbył się festyn z okazji Święta Rodziny. Tegoroczna impreza przebiegła pod hasłem „Manewry wojskowe”.
By poczuć się jak w prawdziwym wojsku zaprosiliśmy do naszej szkoły ppłk. Wojciecha Fałkowskiego – Komendanta WKU
w Oświęcimiu, pana Roberta Barteckiego i Dariusza Dąbrowę wraz z Klasą Służby Mundurowej oraz żołnierzy z jednostki wojskowej z Krakowa.
Uczniowie mieli okazję wcielić się w prawdziwego żołnierza, na którego czekało wiele zadań do wykonania i wiele przeszkód do pokonania. Był paintball, rzut granatem, toczenie opon, przeciąganie liny, tor z przeszkodami oraz ubieranie munduru i maski przeciwgazowej na czas. Żołnierze z Krakowa zaprezentowali nam zakładanie spadochronu a po pokazie każdy mógł skorzystać z przejażdżki kładem. Uczniowie z Klasy Wojskowej z kolei pokazali elementy samoobrony oraz musztrę.
W trakcie trwania imprezy rodzice towarzyszyli swoim pociechom we wszystkich konkurencjach oraz głośno dopingowali. Zabawa była „wystrzałowa”.