Światowy Dzień Zdrowia 2017

O "Depresji"
Dnia 7 marca, w piątek obchodziliśmy  ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA pod hasłem „Depresja”, w ramach tego święta w szkole podstawowej zostały zorganizowane specjalne zajęcia. Uczniowie w czterech grupach brali udział w zajęciach kulinarnych pod hasłem zdrowo jem, uśmiech mam na co dzień, w trakcie których samodzielnie przygotowywali zdrową przekąskę na drugie śniadanie, były to między innymi: soki owocowe, koktajle, sałatki. Na kolejnym stanowisku odbyły się zajęcia sportowe „wesołe zabawy na humoru poprawę”. Każda klasa, która poprawnie wykonała zestaw ćwiczeń otrzymywała „Dyplom Sportowego Asa”. Następnie uczniowie wysłuchali pogadanki pani pielęgniarki, dotyczącej dobrego humoru pt. „ pani pielęgniarki słów kilka i od razu uśmiechnięta minka”.  Zadaniem do wykonania przez uczniów na tym stanowisku, było własnoręcznie wykonane opaski uśmiechu. Na koniec zajęć uczniowie uczestniczyli we wspólnej zabawie z chustą  „zabawa i ruch to twój wesoły druh”, uczyli się piosenki pod tytułem „Słoneczko nasze” i każdy z nich mógł pomalować sobie twarz w kolorach tęczy.
Dzień zdrowia upłynął na wspólnej zabawie i w dobrym nastroju.