Szkoła Podstawowa

SOSW Oświęcim
A A A

Światowy Dzień Wody 2016

Światowy Dzień Wody 2016
Uczymy się zdrowo i bezpiecznie żyć – poznajemy żywioły!
 
22 marca w Światowym Dniu Wody uczniowie wzięli udział zajęciach w zorganizowanych z tej okazji. Głównym założeniem tego przedsięwzięcia było poszerzenie wiedzy o wodzie oraz utrwalanie zdrowego nawyku picia wody przez uczniów naszej szkoły. W tym celu w trakcie zajęć uczniowie wysłuchali pogadanki na temat, „Komu do życia potrzebna jest woda?”. Brali udział w zabawach sensorycznych z wodą, prostych doświadczeniach i obserwacjach min.: „Dźwięki wody – posłuchaj i odgadnij”, „Jak powstaje para wodna?, „Co kryją kostki lodu?”, „Co pływa, a co tonie?”, „Czy każda woda nadaje się do picia?”, „Podwodny wulkan”. Nie zabrakło też zabaw ruchowych. Muzyka z filmu „Piraci z Karaibów”, ciekawe rekwizyty - folia malarska symbolizująca ścianę deszczu i ogromne krople deszczu wykonane z worków foliowych - dostarczyły dzieciom wielu wrażeń. Na zakończenie zajęć uczniowie udali się na ratunek „chorej rzece”. Każde dziecko wykonało kolorową rybkę, by uzdrowić rzekę. Ułożona na makiecie rzeki ławica ryb stanowiła symbol dbałości naszych uczniów o środowisko.
 
„Kolejka po wodę” to po raz drugi zorganizowana akcja wspólnie z gimnazjum skierowana do wszystkich uczniów, zachęcająca do picia wody. Domowa lemoniada – czysta woda, z dodatkiem świeżych cytryn i pomarańczy okazała się doskonałą alternatywą dla słodkich soków, napojów i herbatek.

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat