Szkoła Podstawowa

SOSW Oświęcim
A A A

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Światowy Dzień Rzucania Palenia
21 listopada 2019 r.
Światowy Dzień Rzucania Palenia  ma zwrócić uwagę na skutki zdrowotne nałogu oraz zachęcić do zdrowego stylu  życia. Zmiana złych nawyków na zdrowe, minimalizuje ryzyko zachorowania na wiele chorób przewlekłych a nawet na nowotwory złośliwe.
Uczniowie klas 4-8 podczas apelu Samorządu Uczniowskiego obejrzeli prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się jak nikotyna wpływa na organizm, jakie może wywołać choroby, jak powstaje mechanizm uzależnienia. Prezentacja zawierała również informacje dotyczące składu dymu papierosowego, który zawiera aż 4000 związków chemicznych, z czego 40 jest rakotwórczych. Istotne jest również to, że dym papierosowy jest równie szkodliwy dla osoby palącej ale także dla osoby przebywającej w dymie. Uczniowie zapoznali się także z informacjami na temat e- papierosów, które przez pewien czas były uznawane  za  zdrowszą alternatywę. Ostatnie badania dowodzą jednak, że są równie szkodliwe co tradycyjne papierosy.
Uczniowie otrzymali ulotki zawierające podstawowe informacje  dotyczące szkodliwości palenia oraz wykaz instytucji wspierających palaczy w rzucaniu nałogu.

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat