Spotkania ze strażakami

Uczymy się od najlepszych - praca strażaka jest niezastąpiona!
W maju uczniowie naszej szkoły dwukrotnie odwiedzili siedzibę Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu. Mogliśmy obserwować pracę strażaków, zapoznaliśmy się z ich planem dnia, a nawet byliśmy świadkami prawdziwego alarmu. Panowie strażacy oprowadzili nas po całym budynku: widzieliśmy dyspozytornię, siłownię, a nawet kuchnię. Pan dyspozytor przeprowadził rozmowę telefoniczną z panią nauczycielką żeby udowodnić, że każde zgłoszenie na numer alarmowy 112 jest rejestrowane. Ale najbardziej interesujący był garaż i jego bogactwa: samochody strażackie wyposażone w sprzęt używany w czasie akcji, ubrania ochronne oraz hełmy. Na zakończenie naszej wizyty każdy uczeń mógł samodzielnie użyć sprzętu gaśniczego.
Dziękujemy Panom strażakom za możliwość odwiedzenia komendy, a zwłaszcza Panu Szymonowi, naszemu „przewodnikowi”.