Śniadanie daje moc 2017

Śniadanie daje moc
Dzień zdrowego śniadania
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i  to najlepszy start w nowy dzień. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Podobnie jak w ubiegłym roku, w dniu 8 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcami przystąpili do ogólnopolskiej  akcji „Śniadanie Daje Moc”. Klasy 2SPa, 2SPc, 3SPc, 3SPd,  5SPb, 6SPd, 6SPe oraz 7SPb przygotowały pomysłowe śniadania złożone z nabiału, warzyw, owoców i bogatych w błonnik węglowodanów. Zaproszone Jury oceniło wartości odżywcze oraz estetykę i pomysłowość proponowanych przekąsek.

3 miejsce uzyskała klasa 2 SPe za wykonanie pysznego deseru jogurtowo – owocowego;
2 miejsce przypadło klasie 6 SPd i 2SPc za kolorowe kanapki;
1 miejsce zdobyła klasa 3SPd, która przygotowała zdrową i estetyczną przekąskę przedstawiającą „myszkę”.

Wszystkim klasom, które przyłączyły się do tegorocznej akcji „Śniadanie Daje Moc” serdecznie dziękujemy.