"Razem po zdrowie" - wizyta gości z MÖlln

W dniach od 9 do 13 maja 2016 r. po raz dwunasty odbyła się szkolna wymiana uczniów dotowana przez Polsko-Niemiecką Wymianę Młodzieży.
W bieżącym roku gościliśmy piętnastu uczniów i pięciu opiekunów z MÖlln w Niemczech. W projekcie, który w tym roku odbywał się pod hasłem "Razem po zdrowie" uczestniczyli również uczniowie i opiekunowie ze Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy z naszego Ośrodka. Przez kolejne pięć dni realizowaliśmy program, który obfitował w wiele atrakcji: zajęcia ruchowe w parku rozrywki w Energylandii w Zatorze, zajęcia w kręgielni "Kula-Hula" w Oświęcimiu, zajęcia na terenowej siłowni nad Sołą, zajęcia edukacyjne, zajęcia w Ogrodzie Doświadczeń w Krakowie, zajęcia sportowe na Festynie w Brzeszczach.
Uczestnicy projektu poznawali historię: Oświęcimia zwiedzając Państwowe Muzeum Auschwitz oraz Krakowa zwiedzając Rynek Główny i jego zabytki.
Wspólne zabawy i przedsięwzięcia dostarczyły uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń.
Następne spotkanie odbędzie się w MÖlln w maju 2017 roku.