Pierwsza pomoc - konkurs

I Ty możesz zostać PIERWSZYM RATOWNIKIEM.
16 czerwca 2015 r. odbył się konkurs wiedzy i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej „I ty możesz zostać pierwszym ratownikiem”. Wszyscy uczniowie klas 5SPa oraz 6SPa brali udział w eliminacjach, z których zostało wyłonionych dziesięcioro uczniów z najwyższą ilością punktów. Etap eliminacyjny został przeprowadzony w formie testu pytań zamkniętych. W kolejnym etapie uczniowie rozwiązywali krzyżówkę oraz szeregowali czynności ratujące życie w odpowiedniej kolejności. Do finału zostało zakwalifikowanych pięcioro uczniów, którzy musieli wykazać się praktycznymi umiejętnościami ratowniczymi oraz znajomością zawartości apteczki pierwszej pomocy. Zwycięzcą okazał się Jan Szczurek, drugie miejsce zajął Janusz Hillman, a trzecie Weronika Krasoń.
W trakcie konkursu uczniowie oglądali filmy szkoleniowe utrwalające podstawowe czynności z zakresy pierwszej pomocy. Uczniowie z uwagą śledzili kolejne etapy tzw. łańcucha przeżycia.
Troje najlepszych „pierwszych ratowników” otrzymało nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.