Szkoła Podstawowa

SOSW Oświęcim
A A A

Nowi uczniowie naszej szkoły - klasa 1a

Nowi uczniowie naszej szkoły - klasa 1a
Uczniowie klasy 1a rozpoczęli naukę w naszej szkole od 1 września 2020 r.
Nowa szkoła, koledzy, nauczyciele, dużo nauki.
Nasi pierwszoklasiści świetnie sobie radzą. Uczą się liter, cyfr, czytania, pisania, liczenia. Pomyślnie przeszli ślubowanie odpowiadając na wiele trudnych pytań. Zapisali się do biblioteki szkolnej, doskonale czują się w szkolnej świetlicy, biorą udział w różnych programach edukacyjnych. Uczestniczyli też w dwóch lekcjach dydaktycznych w Wygiełzowie. Dowiedzieli jak powstała straż pożarna i jakimi narzędziami dawniej posługiwali się strażacy. Uczyli się też posługiwać wężem strażackim. Wysłuchali opowieści - jak w dawnych czasach przygotowywano i obchodzono Święta Bożego Narodzenia, kim byli kolędnicy i jak wygląda szopka. Sami upiekli pyszne pierniki i zrobili dekoracje świąteczne.
A kiedy odwiedził nas Mikołaj każdy otrzymał prezent, który wyzwolił wiele emocji.

Życzymy im wielu sukcesów w naszej szkole!

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat