"Nie-bezpieczny uczeń"

22 maja 2014 r. w naszej szkole odbyła się VI AKCJA SZKOLENIOWA Z CYKLU
„I TY MOŻESZ ZOSTAĆ PIERWSZYM RATOWNIKIEM”.

Uczniowie klas 5 i 6 szkoły podstawowej oraz z gimnazjum brali udział w zajęciach szkoleniowo-integracyjnych z pierwszej pomocy. Naszymi „instruktorami” byli starsi koledzy i koleżanki z Powiatowego Zespołu nr 2 w Oświęcimiu. Ćwiczyliśmy różne techniki z zakresu ratowania życia i zdrowia. Dzięki temu wiemy jak zachować się, gdy kolega zakrztusi się, dostanie krwotoku z nosa lub nagle  straci przytomność. Wszystkim podobał się pokaz slajdów przedstawiający zdjęcia z poprzednich edycji akcji. Ale niektórzy z nas się zmienili! Na koniec walczyliśmy o nagrody i tytuł „Pierwszego Ratownika” w konkursie wiedzy i umiejętności. Najlepszą okazała się klasa 5SPa, drugie miejsce zajęły klasy 6SPa i 1Ga. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy Pani Kasi B. oraz naszym starszym kolegom i koleżankom z „Chemika”!