Na tropie skarbu - wyjście do kina Planet Cinema w Oświęcimu

Wyjście do kina Planet Cinema w Oświęcimu
28 września 2017 r.
   Dnia 28.09. 2017 r. uczniowie klasy V i VI SPa wybrali się do kina Planet Cinema w Oświęcimiu na film  fabularny z 1960 r. , który powstał na podstawie powieści Kornela Makuszyńskiego pt. „Szatan z siódem klasy”. Reżyserką i scenarzystką filmu jest  Maria Kaniewska. Akcja filmu toczy się w starym pałacu. Film opowiada o wakacyjnych przygodach chłopca Adama Cisowskiego i jego przyjaciół. W rolę Adama wcielił się  Józef Skwark.
   Film był ciekawy i zabawny. Były momenty, że trzymał w napięciu. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Moim zdaniem film jest warty obejrzenia.
   Po seansie poszliśmy do McDonalda coś przekąsić. To był bardzo udany dzień. Nie mogę doczekać się kolejnej wycieczki.

Wojciech Peczyk
uczeń klasy V SPa