„Kto nie czyta ten traci…” 2021

Zajęcia czytelnicze.
„Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wiele korzyści daje wspólne czytanie: rozwija wyobraźnię, poszerza zasób słownictwa, tłumaczy świat, z jego radościami i smutkami, pozwala go oswajać, daje okazję do zadawania pytań o trudne sprawy i przepracowania codziennych problemów, wreszcie  - buduje więzi.”(Dorota Nosowska)

Zajęcia z cyklu „Kto nie czyta, ten traci…”dają nam możliwość spotkania z bohaterami utworów, których przygody poznajemy podczas zajęć czytelniczych. Znamy już Jacka, Wacka i Pankracka, Plastusia, Mikołajka oraz Warsa i Sawę z legendy „O Warszawskiej Syrence”. Poczuliśmy klimat Świąt Bożego Narodzenia słuchając historii Scrooge’a z „Opowiesci wigilijnej” Charlesa Dickensa a w zimową atmosferę wprowadziła nas baśń „Królowa Śniegu” H. Ch. Andersena.
Wspólne czytanie jest okazją do kreatywnego działania, wyrażania swoich wrażeń i emocji, tworzenia prac nawiązujących do tematyki prowadzonych zajęć.