Konkurs Papieski

Uczniowie klas IV, V oraz VI wzięli udział w Konkursie pt.: „Jan Paweł II – Autorytet”.
W dniu 17 marca 2016 r. odbył się pierwszy w naszej szkole Konkurs Papieski, którego zagadnienia dotyczyły  wielkiego Polaka, teologa, kapłan, a przede wszystkim wielkiego człowieka św. Jana Pawła II.

Celem konkursu było przypomnienie historii Papieża Polaka, przybliżenie sensu jego nauki, jego świadectwa i wartości, którymi żył i które przekazywał światu.

Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną zawierającą zdjęcia Papieża, opisy jego życiorysu oraz dokonań. Uczestnicy wykonali herb papieski, brali udział w panelu dyskusyjnym oraz za pomocą testu, dotyczącego życia i działalności Jana Pawła II, sprawdzili swoje wiadomości. Na koniec wręczono wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy.

Oto lista laureatów:

- miejsce I:      Andrzej Foks (kl. 6)

- miejsce II:     Stanisław Hillmann (kl. 6)

- miejsce III:    Jakub Ołtarzewski (kl. 5)

- wyróżnienie: Jan Stanek (kl. 4)
                           Karol Świątecki (kl. 5)
                           Marcel Łoś (kl. 6)