Klasa 2b pierwszy raz na basenie !

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klasy 2b zajęcia z wychowania fizycznego po okiem wykfalifikowanego trenera realizują na basenie.

Jest to bardzo korzystna i pożądana przez uczniów alternatywa dla tradycyjnych zajęć ruchowych. Jakie korzyści mają zajęcia na basenie? W czasie takich zajęć uczniowie ćwiczą samodzielność z zakresu samoobsługi, poprawia się ukrwienie organizmu, wspomagany i ćwiczony jest układ oddechowy, ćwiczenia na basenie poprawiają koordynację, wzmacniają wytrzymałość, kondycję, pozytywnie wpływają na stawy, pomagają zrzucić dodatkowe kilogramy, pływanie na basenie hartuje. Uczy pokory. W czasie zajęć uczniowie wykorzystują całe ciało. Uczą się go. Poznają. O zaletach zajęć na basenie można jeszcze bardzo dużo napisać. Najważniejsze, że szybko widzimy efekty jakie przynoszą. Bo basen to świetne połączenie edukacji i zabawy!