IX Zlot Harcerski Drużyn „ Nieprzetartego Szlaku” w Sokołowie Podlaskim

24-26 listopada 2017 r.
   W dniach od 24-26 listopada sześcioosobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami udała się na IX Zlot Harcerski Drużyn „ Nieprzetartego Szlaku” w Sokołowie Podlaskim. Hasłem zlotu były „Podróże małe i duże”,  tym razem były to kraje Ameryki Północnej czyli USA, Kanada i Meksyk.Dużą atrakcją  było spotkanie z miłośnikami  kultury indiańskiej z Borzych, gdzie postała Wioska Indiańska Fort Hantajo. Uczestnicy zlotu harcerskiego   poznali  codzienne życie, sprzęty, narzędzia, stroje a także niektóre tradycje i obrzędy plemienia Blackfeet - Czarne Stopy, czyli  rdzennej ludności  zamieszkującej Amerykę Północną. Dzięki temu spotkaniu uczestnicy zlotu mieli niepowtarzalną okazję poznać tą fascynującą kulturę, a przy okazji spróbować swoich sił w wielu  konkurencjach, zabawach ruchowych, plastycznych, zręcznościowych, charakterystycznych dla Indian.