Szkoła Podstawowa

SOSW Oświęcim
A A A

IGRZYSKA BEZ BARIER - EDYCJA URODZINOWA

IGRZYSKA BEZ BARIER - EDYCJA URODZINOWA
Pod koniec września sześcioro uczniów szkoły podstawowej wzięło udział w ważnym wydarzeniu sportowym z cyklu „Igrzyska Bez Barier”.

To ogólnopolskie zawody sportowe organizowane przez Akademicki Związek Sportowy dla dzieci i młodszej młodzieży z różnymi niepełnosprawnościami. Tym razem naszą szkołę reprezentowali: Nadia, Amelia, Zdzisław, Gabryś oraz dwóch Jakubów. Cała ekipa zamieszkała w pięknie położonym ośrodku nad samym brzegiem Zatoki Gdańskiej.

Zawodnicy uczestniczyli w rozgrywkach tenisa stołowego, biegach przełajowych, emocjonującej grze terenowej oraz wyścigach na ergometrach wioślarskich. Znaleźliśmy też czas na krótki spacer po Gdańsku, spotkanie z Neptunem z gdańskiej fontanny oraz podziwianie bogactwa grzybów w nadmorskich lasach. Niektórzy po raz pierwszy w życiu zanurzyli końcówki palców w zimnej wodzie Bałtyku. Pomimo uciążliwości dalekiej podróży wszyscy wróciliśmy do Oświęcimia szczęśliwi i podekscytowani, obdarowani medalami i prezentami od sponsorów.

Pani Gosia i pani Kasia dziękują zawodnikom za wspólną zabawę, zaangażowanie podczas zawodów oraz zgodne współdziałanie w grupie.


Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat