Igrzyska bez barier 2022

W weekend 3.06.22 – 5. 06.22 sześcioro uczniów szkoły podstawowej wzięło udział w ważnym wydarzeniu sportowym z cyklu „Igrzyska Bez Barier”.

Były to ogólnopolskie zawody sportowe dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami zorganizowane z okazji Dnia Dziecka przez Akademicki Związek Sportowy. Dzielni reprezentanci naszej szkoły: Nadia, Aneta, Amelia, Julka, Janek i Błażej zmagali się z innymi zawodnikami w konkurencjach lekkoatletycznych, badmintonie oraz wyścigach na ergometrze wioślarskim. Ten wyjazd był okazją nie tylko do rywalizacji sportowej ale również do zwiedzenia pięknego miasta Krakowa. Pomimo deszczu uczestnicy zobaczyli najważniejsze miejsca: Rynek Główny oraz Wawel. Pełni wrażeń, udekorowani medalami oraz nagrodzeni dyplomami i prezentami zawodnicy wrócili do Oświęcimia.