Szkoła Podstawowa

SOSW Oświęcim
A A A

Dzień pluszowego Misia

Dzień pluszowego Misia
25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Jest symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego ludzie bardzo pragną. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. 
Obchodzenie Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole to już tradycja. Uczniowie z ogromną radością i zaangażowaniem uczestniczą w tych niecodziennych zajęciach. W piątkowy poranek najmłodsi wzięli udział w atrakcyjnych zabawach muzyczno – ruchowych dopasowanych do piosenek „Misio Przyjaciel, „Niedźwiadek”, „A ram sam ,sam”, „Stary Niedźwiedź mocno śpi”, „Jadą, jadą misie”. Wykonywali „Misiową gimnastykę”. Były zagadki i konkurencja z kuchenną rękawicą –" niedźwiedzie łapy". Przy piosence Gummi Misia dzieci łapały bańki mydlane. Następnie uczniowie wypychali i wykańczali uszyte dla nich przytulanki – misie, tak, by każde dziecko miało swojego przyjaciela. Na koniec odbyło się pasowanie na „Przyjaciela Misia” poprzez zjedzenie miodowego ciasteczka. Upiekli je uczniowie klas 1b, 3b i 4b na warsztatach kulinarnych.
W poniedziałek, podczas spotkania z książką „Poczytajmy razem” Dzień Pluszowego Misia obchodzili starsi uczniowie. Wspólnie  z  nauczycielem czytali przygotowaną specjalnie na tę okazję bajkę „Złotowłosa i trzy misie” opracowaną zdaniami z obrazkowo-wyrazowymi oraz bajkę „Kto przytuli Misia Tulisia”. Smakowali też misiowe ciasteczka.
I jak tu nie świętować tak wyjątkowego dnia?

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat