Szkoła Podstawowa

SOSW Oświęcim
A A A

„Dzień Buraka”

„Dzień Buraka”
W grudniu zorganizowaliśmy w szkole „Dzień Buraka” w ramach programu „Trzymaj Formę”.
W tym dniu zadaniem uczniów było przygotowanie potraw i przekąsek zawierających buraki. Uczniowie klas starszych obejrzeli prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się skąd pochodzą buraki, jakie są ich odmiany i przeznaczenie, jakie zawierają wartości odżywcze, witaminy, minerały, przy jakich schorzeniach wspierają nasz organizm, jak możemy je wykorzystać w codziennej diecie. Po obejrzeniu prezentacji, nadszedł czas na degustację przygotowanych potraw.

Na stole pojawiły się; barszcz czerwony, sałatki, surówki, a także słodkie desery z buraka ciasto  i buraczane muffinki.
 
Dzień Buraka świętowali trochę inaczej uczniowie klasy 3b, którzy w tym dniu przyszli ubrani na czerwono. Po obejrzeniu prezentacji, pod okiem nauczyciela przygotowali chipsy i syrop z buraka, który skutecznie rozprawia się z chrypką i uciążliwym kaszlem, zarówno suchym jak i mokrym, a także spowalnia rozwój infekcji wirusowych i bakteryjnych.
Podczas tej pracy dzieci poznawały buraka wielozmysłowo: poprzez dotyk, węch, smak. Określali jego kształt, kolor. „Dzień Buraka” obfitował także w zabawy ruchowe, wiersze, prace plastyczne z ciemnoczerwonym warzywem w roli głównej.

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat