Szkoła Podstawowa

SOSW Oświęcim
A A A

Dzień autyzmu

Dzień autyzmu
Każdy ma swój mały świat.
„Niektórzy ludzie z autyzmem wiodą życie w ciszy, zamknięci w sobie, inni szaleją, bo rzeczywistość ich przytłacza. Niektórzy z nich nigdy nie nauczą się poprawnie dziękować. Są jednak tacy, którym ten zwrot tak lekko przechodzi przez usta, że sprawiają wrażenie, jakby rozumieli, co im się właśnie wymsknęło. Niektórzy ludzie z autyzmem chętnie się śmieją i dużo gadają, inni są raczej rzeczowi i małomówni. Niektórzy ludzie z autyzmem rozpaczają z powodu przygnębiających myśli, inni zasiedlają słoneczną stronę życia. Życie w autyzmie jest kiepskim przygotowaniem do życia w świecie bez autyzmu. Uprzejmość zastawiła wiele pułapek, w które można wpaść. Ludzie z autyzmem żadnej nie ominą; są w tym mistrzami.” 
A. Brauns; Barwne cienie i nietoperze. Życie w autystycznym świecie.


Słowa A. Brauna idealnie wprowadzają nas w idee tegorocznego dnia autyzmu, który odbył się w SOSW. W dniu 24.05.2018 r. na terenie szkoły zostało zorganizowane ognisko oraz swobodne stanowiska do zabawy. Każdy z uczniów mógł wybrać aktywność, w której najlepiej się odnajduje, która pozwala mu znaleźć spokój i taką, która wywołuje na twarzy zadowolenie i radość z tego co się w danej chwili  robi.
Naszym podopiecznym każdego dnia życzymy szczęścia i uśmiechu. Dokładamy wszelkich starań żeby ich życie było łatwe, miłe i przyjemne smiley

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat