Szkoła Podstawowa

SOSW Oświęcim
A A A

By zdrowym być!

Program Promocji Zdrowia
Program Promocji Zdrowia
Jedną z imprez, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez szkolnych jest dzień poświęcony promocji zdrowia w ramach realizacji programu „Trzymaj Formę”. Tegoroczna impreza, która odbyła się 24.05.2013 przebiegała pod hasłem „By Zdrowym Być”.
W działania kształtujące postawę odpowiedzialności i dbałości o własne zdrowie zostały włączone wszystkie klasy Szkoły Podstawowej. Imprezę otworzyła pani wicedyrektor Mirosława Jakimko przywitaniem pani Doroty Kram przedstawiciela Sanepidu. Zajęcia rozpoczęły się przygotowaniem elementów do antyreklamy tytoniowej. Pozostali uczniowie malowali swoje postacie, które po podpisaniu własnym imieniem zostały doklejone do ogromnego plakatu z napisem „Nie pal przy mnie proszę!” W tym samym czasie klasy: I, II, III, IV, V, VI Szkoły Podstawowej oglądały film pt. „Nie zamykaj oczu” rozpoczynający cykl zajęć, które zakończą się 31.05.2013 w Światowym Dniu bez Tytoniu”.
Jak zachować zdrowie, urodę, nie poddać się wszechobecnej reklamie zachęcającej do spożywania produktów spożywczych niekoniecznie dobrych dla zdrowia uczniowie zgłębiali na spotkaniu z dietetykiem panią Edytą Harmatą z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Oświęcimiu. Prawdziwym sprawdzianem kondycji były zajęcia z przybyłym do naszej szkoły instruktorem aerobiku. Jak pokonać lęk przed badaniami przekonać się mogli uczniowie na spotkaniu z panią pielęgniarką, która pokazała im, że badanie wzroku oraz widzenia barw może być fajną zabawą. Jak aktywne spędzanie wolnego czasu, rozwój zainteresowań, pasja do muzyki może wpływać na samopoczucie i kondycję w każdym wieku uczniowie mogli przekonać się w trakcie spotkania z folklorystycznym zespołem „Przecieszynianki” działającym przy Ośrodku Kultury w Brzeszczach. Zespół nie tylko zaśpiewał wiązankę regionalnych melodii przy dźwiękach akordeonu, ale przedstawił bajkę pt. „ Czerwony kapturek”. Śmiechu było, co niemiara. W doskonałych humorach z wilczym apetytem uczniowie udali się do swoich klas by w trakcie zajęć kulinarnych pod hasłem „W Nowalijkowym Raju” wyczarować kolorowe kanapki, pasty, sałatki. To było niełatwe zadanie, ponieważ w przygotowanym przez dzieci śniadaniu musiał przeważać kolor czerwonych warzyw i owoców.
Za aktywny udział w zajęciach promujących zdrowie klasy otrzymały dyplomy i upominki wręczone przez panią wice-dyrektor. 

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat