Akcja MEiN "Razem na święta"

Nasza placówka z radością włączyła się w świąteczną akcję MEiN pt. "Razem na Święta".

Celem inicjatywy jest zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Uczniowie wykonali kartki świąteczne dla Obrońców Granic – żołnierzy, policjantów i strażników granicznych oraz dla swoich najbliższych sąsiadów. Kolejną inicjatywą było przygotowanie i obdarowanie słodkimi upominkami dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola. Zorganizowano także pomoc dla bezdomnych zwierząt, których los smutno doświadczył i nie zaznały szczęścia posiadania prawdziwego domu oraz dobrego właściciela.

Dzięki właśnie takim działaniom i gestom uczymy najmłodszych dobroci i życzliwości wobec drugiego człowieka oraz wrażliwości na potrzeby istot słabszych.