Akademia kreatywności – polisensoryczne zajęcia plastyczne 2

Pierwszy Dzień Wiosny uczniowie przywitali kolejnymi zajęciami z sensoplastyki: „Kolorowy zawrót głowy”.
Bazę do zajęć uczestnicy wykonali z mąki pszennej, oleju i wody. Ich różne proporcje sprawiły, że każde z dzieci miało inną masę. Dla uzyskania ekologicznych barw wykorzystali przyprawy: cynamon, kurkumę, sok z buraczków, paprykę czerwoną, chili, imbir. Kolorowy dywan sensoryczny wzbogacili ziarnistościami min. kawą, fasolą, ryżem, kaszą gryczaną, siemieniem lnianym, nasionami Chii. Żeby doznania sensoryczne były mocniejsze nie zabrakło aromatów. Uczniowie odczuwali ogromną satysfakcję z kreatywnego działania i z możliwości pracy w wolnej przestrzeni. Zadawali pytania, prosili o pomoc, mówili o swoich emocjach. Samodzielnie wykrawali wiosenne kwiaty, które później pod okiem nauczyciela były pieczone.  Czas warsztatów sensoplastycznych to czas eksperymentu, i to nie tylko dla dzieci...