31 maja - Dzień bez papierosa

W dniu 31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Papierosa. Święto to stanowi okazję do zwrócenia uwagi na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne.
W klasach IV - VI odbyły się zajęcia profilaktyczne z zakresu promocji zdrowia oraz przeciwdziałania uzależnieniu od tytoniu. Podczas zajęć młodzież zdobyła informacje na temat konsekwencji palenia papierosów oraz pożytku płynącego ze zdrowego trybu życia. Uczniowie wykonali plakaty przedstawiające informacje dotyczące szkodliwości palenia papierosów.
Celem akcji było poszerzenie świadomości uczniów na temat uzależnienia od nikotyny, zagrożeń z nim związanych oraz sposobów radzenia sobie z nałogiem. Istotnym elementem walki z paleniem tytoniu wciąż pozostaje edukacja. Przeprowadzona w naszej szkole akcja zachęci młodych ludzi do niepalenia.