Szkoła Podstawowa

SOSW Oświęcim
A A A

29 maja 2023

29 maja 2023
Wycieczka do Gdańska
W dniach 25-28 kwietnia 2023 r. odbyła się szkolna wycieczka do Gdańska. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie klas 4ac, 5a i 7a wraz z nauczycielami.

Do Gdańska dotarliśmy rankiem 26 kwietnia. Atrakcjami tego dnia była wizyta w Gdańskim ZOO, wędrówka po Parku Oliwskim, w którym odwiedziliśmy Palmiarnię i Katedrę Oliwską. Po zakwaterowaniu i obiadokolacji udaliśmy się na piękny zachód słońca nad morzem.

Drugiego dnia popłynęliśmy statkiem w rejs na Westerplatte. Następnie wzięliśmy udział w zajęciach interaktywnych w Narodowym Muzeum Morskim. Wielkie wrażenie wywarło na nas Muzeum Bursztynu i Bazylika św. Brygidy, w której podziwialiśmy bursztynowy ołtarz. Po zwiedzaniu spacerowaliśmy po Starówce. Uwieńczeniem dnia było ognisko z kiełbaskami, przy którym śpiewaliśmy piosenki i graliśmy w piłkę.

Ostatni dzień minął nam na zwiedzaniu Sopotu. Z przyjemnością spacerowaliśmy po Molo i Sopockim Rynku. Nie zabrakło także czasu na plażowanie. Wieczorem zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do Oświęcimia.

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat