28 października 2022

# LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI #
   Dzień dyni

W ramach programu edukacyjnego „Trzymaj Formę!” zorganizowaliśmy dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej „Dzień Dyni”.

Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się skąd pochodzi dynia, jakie są jej odmiany, a co najważniejsze jakie zawiera witaminy i minerały, przy jakich schorzeniach może być stosowana oraz w jaki sposób można ją przygotować do spożycia.

Następnie uczniowie starszych klas obierali i kroili warzywa potrzebne do przygotowania zupy dyniowej, natomiast uczniowie młodszych klas malowali duże, papierowe kule na kolor pomarańczowy.

Dodatkową atrakcją zajęć była „jesienna ścianka”, na tle której uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcia indywidualne oraz klasowe, na których prezentowali dary jesieni. Zdjęcia zostały wykonane za pomocą aparatu fotograficznego otrzymanego w ramach programu
#Laboratorium Przyszłości.

Na zakończenie zajęć wszyscy wspólnie spożywaliśmy pożywną i rozgrzewającą zupę.