18 października 2022 bis

Edukacja w przyrodzie – Trzymaj Formę

18 października klasy: 1a, 1b i 6b wybrały się na tematyczną wycieczkę do pobliskiego lasu. Uczniowie obserwowali przyrodę, opisywali zmiany zachodzące jesienią, wyodrębniali warstwową budowę lasu. Na podstawie wyglądu kory, kształtu liści, owoców uczyli się rozpoznawać rosnące tam drzewa. Nieopisaną frajdę sprawiły uczestnikom zabawy z pięknymi, kolorowymi liśćmi. Zbierali także inne dary lasu: szyszki, żołędzie, gałązki, patyki, korę, które zostaną wykorzystane na zajęciach w klasach. Słuchali odgłosów leśnych, obserwowali budkę z ptaszkami, dziuplę, hubę. Na swej drodze spotkali też inne grzyby, niestety niejadalne. Bezpośrednia i stała relacja z naturą pozytywnie wpłynęła zarówno na zdrowie fizyczne jak i psychiczne uczniów. Można to było zauważyć poprzez koncentrację uwagi dzieci, zaangażowanie w zdobywaniu wiedzy, ruch. Piękna pogoda i dobry humor towarzyszyły uczniom przez całą lekcję przebiegającą w otoczeniu malowniczej przyrody leśnej.