17 października 2022

Bijemy razem szkolny rekord w resuscytacji.
16 października obchodzony jest Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji nasza szkoła już od wielu lat brała udział w ogólnopolskim biciu rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Aby ponownie odnowić akcję uczniowie szkoły podstawowej przystąpili do ustanowienia szkolnego rekordu w resuscytacji na fantomach. Ze względu na obostrzenia pandemiczne oraz zmianę wytycznych dotyczących udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej uczniowie wykonywali tylko pośredni masaż serca. Akcja odbywała się 17 października od 11.30 do 12.00. Aż 97 uczniów, począwszy od klas pierwszych a skończywszy na klasach ósmych wykonywało uciski klatki piersiowej na fantomach. Koledzy i koleżanki dopingowali się nawzajem, a nawet sprawdzali poprawność wykonywania ucisków. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i jesteśmy dumni, że nasi uczniowie tak chętnie i licznie wzięli udział w ustanowieniu szkolnego rekordu w resuscytacji.