15 kwietnia 2023

#Laboratorium Przyszłości

Światowy Dzień Zdrowia 2023

W dniach od 12-14 kwietnia obchodziliśmy w szkole Światowe Dni Zdrowia.

Uczniowie w klasach obejrzeli prezentacje multimedialną pt. „Zdrowie dla wszystkich”, po czym przystąpili do działania! W klasach przygotowane zostały smaczne i zdrowe przekąski- wiosenne kolorowe kanapki, koktajle, sałatki. Nieodłącznym elementem zdrowego odżywiania jest aktywność fizyczna, także wielu uczniów naszej Szkoły w ramach obchodów wybrało się na spacery, rajdy piesze, uczniowie młodszych klas spędzili aktywnie czas na placach zabaw lub w Strefie Zdrowia Parku Zasole.

Wszystkie podejmowane działania wiązane z obchodami Światowego Dnia Zdrowia 2023r. wzbogaciły wiedzę społeczności szkolnej w zakresie profilaktyki zdrowotnej i zdrowego stylu życia, co wpisuje się w realizację szkolnego programu .zdrowotnego.

Przy przygotowywaniu przekąsek, kanapek i koktajli wykorzystano sprzęt (noże, deski, talerze, blender) otrzymany w ramach programu Laboratorium Przyszłości ..