10 maja 2023

# Laboratorium Przyszłości. Projekt współfinansowany przez PNWM.

Spotkanie z uczniami z Mölln pt. „Podróże w czasie i przestrzeni”

Środa 10 maja 2023 r.

Po śniadaniu pojechaliśmy do Parku Śląskiego w Chorzowie, gdzie spacerowaliśmy urokliwymi alejkami parku. Drugie śniadanie zjedliśmy na polanie w „Galerii Rzeźby Śląskiej”.

W planetarium uczestniczyliśmy w interaktywnej ekspozycji pt. „Geofizyka”, na której obserwowaliśmy i doświadczaliśmy zjawiska związane z sejsmologią i meteorologią. Następnie oglądaliśmy film pt. „Jesteśmy gwiazdami”, na którym udowodniono nam że nasze organizmy składają się z takich samych pierwiastków z jakich zbudowane są gwiazdy.

Po kolacji na naszych gości czekały kolejne atrakcje - zajęcia na basenie SOSW, które dostarczyły wiele wrażeń i relaksu oraz stworzyły kolejne możliwości do nawiązywania przyjaźni.

Podczas wycieczki do Parku Śląskiego w Chorzowie i zajęć na basenie wykorzystano aparat fotograficzny i kamerę, które szkoła otrzymała w ramach programu Laboratorium Przyszłości.