Internat

SOSW Oświęcim
A A A

Test skype dla Rady Pedagogicznej i RP online - zatwierdzenie projektu

Szanowni Państwo,
w związku z koniecznością przeprowadzenia Rady Pedagogicznej przygotowujemy się do testowego udziału w zbiorowym spotkaniu na skype.
Musimy wykonać kilka działań, aby skutecznie przeprowadzić zdalnie (we środę, w godzinach popołudniowych) zebranie Rady Pedagogicznej SP/BS/SPdP/Internat.
Zebranie, z uwagi na liczebność grona i ograniczoną ilość uczestników online na platformie skype będziemy robić z podziałem w czasie i na grupy.

Celem zebrania środowej Rady Pedagogicznej jest zatwierdzenie zmian (aneks) do statutu Ośrodka (wprowadzenie zdalnego głosowania jako jednej z uprawnionych metod przeprowadzania uchwał), ale także zaopiniowanie projektu organizacyjnego nowego roku szkolnego 2020/2021. Terminy nas poganiają. Do 2 kwietnia projekt zaopiniowany ma trafić w ręce Związków Zawodowych, a te po 10 dniach mają wrócić do Organu Prowadzącego, a potem do Małopolskiego Kuratorium Oświaty.

Czynności przygotowawcze każdego z Nas:
1) stworzenie konta na skype (albo na komputerze, albo też na urządzeniu mobilnym)
2) przesłanie loginów do wicedyrektora na maila szkolnego
3) pozostawanie online na 15 minut przed połączeniem

Na maila swojej jednostki (SP/BS/Inter) otrzymacie na 15 minut przed sesją danej grupy link do tzw. "spotkania" (inaczej - sesji online), który należy wkleić do okna przeglądarki (wyłącznie Google Chrome, lub Edge - czyli dawny Internet Explorer), w polu adresu www, strony internetowej. Po zatwierdzeniu, przeglądarka Chrome albo Edge automatycznie przekieruje Państwa na aplikację skype do miejsca gdzie, w lewym panelu będzie przełącznik z nazwą "spotkanie".
Naciśnięcie tego przełącznika będzie sygnałem dla administratora spotkania (dla mnie), że osoba o znanym mi loginie chce dołączyć do spotkania. Wtedy ja dodaję taką osobę, która w tym momencie (jeśli ma włączony mikrofon i kamerę), zaczyna być widzialna i słyszalna.

Dlatego jutro (we wtorek) zrobimy testowe spotkanie na skype wg następującego harmonogramu:


SP 16:30 - 16:55  
Internat 17:05 - 17:35  
BS i SPdP 17:45 - 18:15  


Zebranie Rady Pedagogicznej zatwierdzającej projekt i zmiany w statucie (środa)

SP - I tura (grupa) 16:00 - 16:30
SP - II tura (grupa) 16:40 - 17:10
Internat 17:20 - 17:50
BS I Stopnia i SPdP 18:00 - 18:30

Szczegółową instrukcję postępowania do logowania na skype i do sesji we wtorek i środę, prześlę na maila każdej jednostki organizacyjnej, najpóźniej jutro do południa do godziny 12:00
Jacek Polak
dyrektor SOSW

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat