1 marca 2022

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna
            Dnia 1 marca 2022r. wychowanków internatu odwiedził zaprzyjaźniony z naszym ośrodkiem ratownik medyczny Pan Wojciech Ćwiękala.
Celem spotkania było przeszkolenie uczniów w wykonywaniu prostych czynności udzielania pierwszej pomocy. Na samym początku ratownik przedstawił dzieciom podstawowe informacje udzielania pierwszej pomocy oraz sprzęt pomocniczy. Potem wytłumaczył wszystkie etapy przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO).
Następnie w trakcie zajęć wszystkie chętne dzieci miały okazję poćwiczyć działania ratujące życie.
Dzięki takiej formie zajęć dzieci powtórzyły numery alarmowe oraz nauczyły się wielu ważnych czynności, które
w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.
            Jeszcze raz bardzo dziękujemy Panu Wojtkowi za ważne spotkanie i ciekawe zajęcia!