Gimnazjum

SOSW Oświęcim
A A A

Wyjście do kina Planet Cinema w Oświęcimiu

Wyjście do kina Planet Cinema w Oświęcimiu
"Wierności i przebaczenia ucz się od psa"
   13 listopada 2014r. uczniowie klasy 1Ga, 2Gc i 3Gb wybrali się do  kina Planet Cinema w Oświęcimiu na  film  przygodowy  pt. Bella  i  Sebastian, którego  reżyserem  jest  Nikolas Vanier. Warto podkreślić, że zajmuje się on nie tylko reżyserowaniem, ale także pisarstwem  i  podróżowaniem. Jest  autorem wielu  książek, które zekranizował.
   Akcja filmu  rozgrywa się w alpejskiej  wiosce podczas II  wojny  światowej. Głównym bohaterem jest ośmioletni Sebastian mieszkający z dziadkiem. Ten małomówny, cichy i spokojny chłopiec ma niewielu przyjaciół  i  często  się nudzi.  Jego  życie zmienia się, gdy spotyka  bezpańskiego  białego  owczarka, do  którego szybko się przywiązuje. Gdy mieszkańcy wioski myślą, że pies porywa ich owce, Sebastian ukrywa go i ratuje mu życie.
   Film pt. Bella i Sebastian ukazuje przyjaźń człowieka z psem oraz ich wzajemną pomoc. Głównego bohatera zagrał Felix Bossuet, a jego dziadka Cesara – Tchelcy Karyo. Bella to suczka, owczarek podhalański. Początkowo była zdziczałym, osamotnionym psem, który pod wpływem przyjaźni stał się odważny, mądry i oddany.
Moim zdaniem  film jest doskonale wyreżyserowany. Fabuła jest interesująca, trzymająca w napięciu. Oglądając film można zapomnieć o otaczającej rzeczywistości i poczuć się jak w alpejskiej wiosce. Bardzo podobały mi się widoki pięknych gór i otaczającej przyrody.
   Felix Bossuet świetnie zagrał rolę Sebastiana. Aktor potrafił sprawić, że wczułam się w uczucia bohatera, wzbudził we mnie sympatię i bardzo go polubiłam. Reżyser nie mógł lepiej wybrać odtwórcy tej roli.
   Bella i Sebastian to film, na który warto wybrać się do kina. Oglądając go można przekonać się, jaką moc ma przyjaźń i jak potrafi ona zmienić życie małego chłopca i psa. Ponadto przez kilkadziesiąt minut będziecie mogli podziwiać wspaniałe i malownicze krajobrazy. Zapraszam do kina. Ten film naprawdę warto zobaczyć!
 
Marta Nycz
Uczennica klasy 1Ga
 
 

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat