Gimnazjum

SOSW Oświęcim
A A A

Wycieczka do Teatru Współczesnego w Krakowie

Wycieczka do Teatru Współczesnego w Krakowie
25 stycznia 2017 r.
   25 stycznia  2017 r. wszystkie klasy gimnazjum udały się do Teatru Współczesnego w Krakowie na spektakl pt. „ Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamieńskiego. Reżyserem przedstawienia był Bartosz Jarzymowski.
   Spektakl opowiada o przyjaźni, patriotyzmie i honorze młodych ludzi Alka, Zośki i Rudego. Chłopcy wkraczają w dorosłość w bardzo trudnych czasach, czyli po wybuchu II wojny światowej. Z uczniów stają się żołnierzami walczącymi o wolność ojczyzny.
   W postaci bohaterów wcielili się aktorzy: Małgorzata Kowalska, Maksymilian Czarnecki, Łukasz Dąbrowski, Jakub Rekrowski i Paweł Brandys. Ubrani byli w stroje harcerskie, szare bluzki i ciemne spodnie. Na głowach mieli czapki z daszkiem. Gra aktorów była bardzo wzruszająca.
   Na scenie było mało rekwizytów. Muzyka i efekty specjalne wzmagały napięcie. W niektórych momentach było bardzo strasznie.  Gra aktorska przeplatana była filmami. Bardzo realistycznie wyglądały rany aktorów. Po spektaklu uczestniczyliśmy w warsztatach dotyczących pracy aktora. Dowiedzieliśmy się, dżem truskawkowy  imitował krew.
   Uważam, że reżyserowi i aktorom świetnie udało się oddać atmosferę życia młodych patriotów w czasie wojny.
Marta Nycz
uczennica klasy III Ga


Przedstawienie było wyjątkowym widowiskiem. Polecam go wszystkim. Jest warte obejrzenia!
Julia Ostafin
uczennica klasy III Ga

Szkoła Podstawowa

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy

Internat