Gimnazjum

SOSW Oświęcim
A A A

Wycieczka do Teatru Współczesnego w Krakowie

Wycieczka do Teatru Współczesnego w Krakowie
25 stycznia 2017 r.
   25 stycznia  2017 r. wszystkie klasy gimnazjum udały się do Teatru Współczesnego w Krakowie na spektakl pt. „ Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamieńskiego. Reżyserem przedstawienia był Bartosz Jarzymowski.
   Spektakl opowiada o przyjaźni, patriotyzmie i honorze młodych ludzi Alka, Zośki i Rudego. Chłopcy wkraczają w dorosłość w bardzo trudnych czasach, czyli po wybuchu II wojny światowej. Z uczniów stają się żołnierzami walczącymi o wolność ojczyzny.
   W postaci bohaterów wcielili się aktorzy: Małgorzata Kowalska, Maksymilian Czarnecki, Łukasz Dąbrowski, Jakub Rekrowski i Paweł Brandys. Ubrani byli w stroje harcerskie, szare bluzki i ciemne spodnie. Na głowach mieli czapki z daszkiem. Gra aktorów była bardzo wzruszająca.
   Na scenie było mało rekwizytów. Muzyka i efekty specjalne wzmagały napięcie. W niektórych momentach było bardzo strasznie.  Gra aktorska przeplatana była filmami. Bardzo realistycznie wyglądały rany aktorów. Po spektaklu uczestniczyliśmy w warsztatach dotyczących pracy aktora. Dowiedzieliśmy się, dżem truskawkowy  imitował krew.
   Uważam, że reżyserowi i aktorom świetnie udało się oddać atmosferę życia młodych patriotów w czasie wojny.
Marta Nycz
uczennica klasy III Ga


Przedstawienie było wyjątkowym widowiskiem. Polecam go wszystkim. Jest warte obejrzenia!
Julia Ostafin
uczennica klasy III Ga

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat