Gimnazjum

SOSW Oświęcim
A A A

Wizyta w Powiatowym Urzędzie Pracy w Oświęcimiu

Wizyta w Powiatowym Urzędzie Pracy w Oświęcimiu
3 marca 2016 r.
   3 marca 2016 roku klasa trzecia gimnazjum wraz z wychowawcą i panią Wiolettą Kosowską Macą odwiedziła Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu. Spotkanie prowadziła pani Aneta Wojas doradca zawodowy w tymże urzędzie, gościem specjalnym była także pani Anna Turbańska z Ochotniczego Hufca Pracy z Oświęcimia.
   Pani Aneta Wojas przedstawiła uczniom, podstawową wiedzę w zakresie rynku pracy, technik prezentacji, przygotowania dokumentów aplikacyjnych, skutecznych metod poszukiwania pracy, zaprezentowała także aktualny barometr zawodów, czyli profesji poszukiwanych, na których jest obecnie zapotrzebowanie i tych, na które nie ma.
   Uczniowie mieli także okazję, określić swoje zdolności i posiadane umiejętności, w odniesieniu do typów osobowości zawodowych i typów środowisk zawodowych.
   Pani doradczyni opowiedziała także o możliwościach  zdobycia pracy dla osób młodych, wsparciu Urzędu Pracy dla osób bezrobotnych, jak również odpowiedziała  na kilka pytań uczniów.
  Natomiast pani Anna Turbańska przedstawiła ofertę Ochotniczego Hufca Pracy i możliwości znalezienia profesjonalnych praktyk zawodowych.
   Spotkanie było cenną wymianą informacji. Dziękujemy!

więcej informacji

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat