Gimnazjum

SOSW Oświęcim
A A A

Szkolny Dzień Zdrowia

Szkolny Dzień Zdrowia
8 kwietnia 2016 r.
   8 kwietnia obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Zdrowia, który w tym roku poświęcony był „epidemii XXI” wieku czyli cukrzycy.
   Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się więcej o tej chorobie. Szczegółowo zostały  omówione zagadnienia dotyczące rodzajów cukrzycy, jej objawów oraz powikłań, w przypadku, gdy chory nie podejmie właściwego leczenia. Oczywiście uczniowie dowiedzieli się również jaki prowadzić tryb życia, by zmniejszyć ryzyko zachorowania. Na zakończenie zaprezentowano krótki film „Kontroluj cukrzycę –ciesz się życiem” , który pokazał historię nastolatka chorego na cukrzycę oraz w prosty sposób wyjaśniał jak prawidłowo powinna funkcjonować trzustka i wydzielana przez nią insulina oraz co się dzieje, gdy dochodzi do zachorowania na cukrzycę.
   Na podsumowanie uczniowie w klasach przygotowali poczęstunek, w oparciu o założenia diety cukrzycowej-  kanapki z razowego pieczywa, z dużą ilością kolorowych warzyw, koktajl ze świeżych owoców na bazie z maślanki oraz owsiane ciasteczka.
   Uczniowie klasy II Ga wraz z wychowawcą zrobili pyszną sałatkę owocową z jogurtem. Przewodnicząca klasy Marta Nycz przygotowała i wygłosiła referat o cukrzycy.

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat