Spotkanie z Doradcą Zawodowym

6 października 2015 r.
    6 października 2015 r.  w naszej szkole odbyło się spotkanie klasy III Ga z panią z Poradni Zawodowej, która w ciekawy sposób przybliżyła nam sprawy związane z rynkiem pracy na naszym terenie. Z prezentacji multimedialnej dowiedzieliśmy się jakich pracowników najbardziej poszukują pracodawcy w naszej okolicy i w jakim kierunku warto się dalej kształcić po ukończeniu gimnazjum. Aktualnie takim kierunkiem jest  gastronomia, czyli specjalność istniejąca w Szkole Zawodowej w SOSW w Oświęcimiu. Absolwenci tego typu szkół są obecnie bardzo poszukiwani na rynku pracy. Na zakończenie spotkania wypełnialiśmy tzw. „kartę zainteresowań”, co pozwoliło nam samym zapoznać się z tym co tak naprawdę nas interesuje i w czym czujemy się rzeczywiście mocni. Dodatkowa ankieta określała nasz typ osobowości, a tym samym ukierunkowywała nas na te zawody, które najlepiej będą odpowiadały naszemu temperamentowi i w których będziemy się czuli najlepiej. Zajęcia zakończyły się informacją o możliwości dodatkowego, już osobistego spotkania w przypadku, gdyby ktoś miał jeszcze jakieś dodatkowe pytania, czy problem związany z podjęciem decyzji o dalszym kształceniu.