Rozpoczęcie projektu gimnazjalnego „Julian Tuwim znany i nieznany”

Rozpoczęcie projektu gimnazjalnego „Julian Tuwim znany  i nieznany”
W  roku szkolnym 2013/14 trzynaścioro uczniów klas trzecich przystąpiło do realizacji programu gimnazjalnego „Julian Tuwim znany  i nieznany”.
Inauguracyjne spotkanie odbyło się 15 października 2013 roku. Wzięli w nim udział uczniowie uczestniczący w projekcie oraz nauczyciele. W trakcie spotkania omówiono temat oraz  plan realizacji. Następnie przedstawiono zebranym ciekawą i wesołą prezentację „O tym, jak Julian Tuwim został poetą”, z której można było się dowiedzieć o dziecięcych pomysłach poety. Niektóre jego wyczyny zapierały dech w piersiach, inne rozśmieszały. Uczestnicy projektu poznali również najważniejsze informacje z dorosłego życia i twórczości Juliana Tuwima. Na zakończenie zajęć wszyscy rysowali postać poety- powstały nawet karykatury.