Podsumowanie Obchodów Światowego Dnia Bez Tytoniu 2013r.

1. 24.05.13r. odbył się konkurs plastyczny pod hasłem : „Zakaz reklamy i promocji tytoniu oraz sponsoringu przez firmy tytoniowe”. W konkursie wzięły udział trzy drużyny – klasa IGa, IIGa i IIIGa. Rywalizacja była bardzo zacięta. Efekty pracy zespołowej poszczególnych klas zobaczcie i oceńcie sami.
  2. 24.05.13r. odbyła się prelekcja, którą przeprowadziła p. Dorota Kram z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu. Celem spotkania była promocja zdrowego stylu życia bez palenia tytoniu.
  3. W dniach 21-30.05.2013r. uczniowie gimnazjum nagrali piosenkę pt. „Antynikotynowy rap” i nakręcili antynikotynowy teledysk.
  4.  W dniach 24-31.05 trwała Akcja „Nie palę”. Gimnazjaliści przygotowali plakat ze zdjęciami osób niepalących w szkole. Na plakacie znalazły się 44 zdjęcia szczęśliwców, którzy promowali zdrowy tryb życia bez palenia papierosów.
  5. 31 maja 2013r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na plakat antynikotynowy. Wyniki przedstawiają się następująco : I miejsce – klasa 1Ga,          II miejsce- klasa IIGa, III miejsce -klasa IIIGa. Następnie uczniowie obejrzeli wcześniej przygotowany antynikotynowy teledysk i wspólnie zaśpiewali piosenkę pt. „Antynikotynowy rap”. Wszystkim uczniom zostały przypięte plakietki z napisem „Nie palę”.