OGÓLNOPOLSKI RAJD „Z TOBĄ NA GROŃ”

Zatoka lasu zstępuje
w rytmie górskich potoków...
Jeśli chcesz znaleźć źródło,
musisz iść do góry, pod prąd.
Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj,
wiesz, że ono musi tu gdzieś być –
Gdzie jesteś źródło?... Gdzie jesteś, źródło?!
        Jan Paweł II, Źródło
                    PTTK Oddział „ZIEMIA WADOWICKA” w Wadowicach oraz SOSW w Kaczynie zorganizowali  IX OGÓLNOPOLSKI RAJD „Z TOBĄ NA GROŃ. Rajd  w Beskidzie Małym odbył się 18 września 2013r. Wejście na Groń, miało na celu złożenie hołdu Janowi Pawłowi II. Ponadto mieliśmy okazję podziwiać walory krajoznawcze tego miejsca. Zachęceni do uprawiania turystyki przepięknym widokiem, który zdobiło słońce do samego szczytu, dzielnie wspinaliśmy się na sam szczyt. Tam czekał na nas ciepły posiłek i herbatka. Grupowe zdjęcie zwieńczyło wyprawę pełną uśmiechu, pozytywnego zmęczenia i trudu jaki trzeba było przejść by dojść do celu. Jednak warto było, lekkość i pogoda ducha towarzyszyła nam do samego końca więc mamy nadzieję że za rok znów podejmiemy wyzwanie.