Gimnazjum

SOSW Oświęcim
A A A

Ogólnopolski konkurs filmowy „Od ignoranta do eleganta”

Ogólnopolski konkurs filmowy „Od ignoranta do eleganta”
Zostaliśmy wyróżnieni! Tak trzymać!
     6 czerwca 2014r. nasza drużyna uczestniczyła w uroczystej gali finałowej konkursu  „Od ignoranta do eleganta”, organizowanego przez kleszczowski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w auli Solparku w Kleszczowie (woj. łódzkie).
                                                                                          
     
   Zadaniem młodzieży  było stworzenie krótkometrażowego filmu promującego zasady savoir-vivre’u. W konkursie brali udział uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z całego kraju. W gronie jurorów obok dyrektora ZSP w Kleszczowie zasiedli przedstawiciele instytucji kultury, instruktor do spraw filmu i edukacji filmowej, a także trener etykiety i protokołu dyplomatycznego.
    Cała uroczystość była stylizowana na galę rozdania Oscarów. Podniosłość uroczystości podkreślały piękne stroje i  błyski fleszy.  Atmosferze oczekiwania i niepewności, towarzyszyły krótkie występy kabaretowe i taneczne uczniów.
     W imprezie, odbywającej się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, wzięło udział kilkadziesiąt szkół – do finału zakwalifikowało się 10 filmów upowszechniających zasady savoir-vivre’u. 
   Decyzją Jury film przygotowany przez uczniów klasy II Ga zdobył wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

 
==>>więcej zdjęć 

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat